Roštové třídiče
Používají se k oddělení kusového uhlí od drobné frakce. Od sít se odlišují tím, že se u roštových třídičů nepohybuje celá plocha, ale pouze její jednotlivé části.. Výhodou třídění na roštech je menší nebezpečí ucpávání otvorů.
Briartův tyčový rošt
Tento rošt se skládá ze dvou soustav podélných tyčí, které jsou spojeny příčnými tyčemi. Každá soustava je uváděna do pohybu výstředníky. Horní soustava tyčí vykonává pohyb kruhový, dolní kývavý. Nevýhodou je možnost ucpání roštu plochými kousky uhlí.
Baumův rošt
Jedná se o zdokonalený Briartův rošt. Jednotlivé podélné tyče jsou z U profilů, které jsou těsně vedle sebe. Hořejší plocha profilů je opatřena otvory, kterými propadává podroštné.
Borgmannův – Emdeův rošt
Tento rošt je tvořen podélnými pevnými tyčemi z plochého železa a z kulatých příčných tyčí, které jsou uloženy otočně. Tyto tyče mají na konci ozubená řetězová kolečka, do kterých zabírá hnací řetěz, který jimi otáčí. Výhodou roštu je, že se uhlí na něm nerozbíjí.
Karopův rošt
Konstrukčně je shodný s Borgmannovým – Emdeovým roštem, jen příčné otočné tyče mají profil elipsy, navzájem pootočené o 90 stupňů.
Rossův rošt
Tento roštový třídič se staví v provedení pásovém nebo bubnovém. Oba typy se skládají ze dvou nekonečných pásem tyčových řetězů nahoře do sebe zapadajících a tvořících tak roštovou plochu. Ve spodní části se obě pásma od sebe oddělí a visí volně, čímž se zvětší vzdálenost mezi nimi, takže podroštné může volně procházet.
Seltnerův rošt
Rošt je tvořen dvěma soustavami příčných tyčí, z nichž jedna je upevněna v pohyblivém rámu, druhá je pevná. Pohyblivé tyče se pomocí kliky pohybují nahoru a dolů mezi pevnými tyčemi.