Praha 3
Nákladové nádraží Žižkov
Jana Želivského 2
Stavba nádraží byla provedena v letech 1934 - 1937 firmami Karla Skorkovského, Bohumila Belady a Františka Strnada podle projektu Karla Caivase a Vladimíra Weisse. Výtahy dodala firma Josefa Prokopce, ocelové konstrukce a manipulační mosty dodala ČKD. Celé nádraží je ve tvaru U - na administrativní budovu navazují dvě křídla skladů.
Nákladové nádraží je stále v provozu, i když se uvažuje o likvidaci trati a adaptaci budovy pro obytné a komerční účely.
Microphona bratří Knotků
U Nákladového nádraží 8
Papírna Ignaz Fuchs
Vinohradská 188, 190
Papírna byla vystavěna roku 1911 podle projektu Bruno Bauera betonářskou firmou Hollmann. Roku 1926 provedla firma Bohumila Bečky přístavbu s nákladními výtahy, dodanými firmou Jana Prokopce. Roku 1931 byla firmou Karla Skorkovského přistavěna skladištní hala. Do 80.let 20.století papírna sloužila pro výrobu tapet, poté byla adaptována pro komerční účely.
Slévárna železa Františka Beina
Koněvova 39
--------------------
Malešická 81
Papirografia a.s.
Koněvova 154
Původně zde sídlila strojírna a kotlárna Karla Schillera. Roku 1917 byly objekty přestavěny pro obuvnickou firmu Mimosa. Následně roku 1920 byly odkoupeny a upraveny firmou Akciová společnost Papirografia, spojené továrny průmyslu papirového a grafického. Výroba zde probíhá neustále, dnes zde sídlí Státní tiskárna cenin.
Vozovna Žižkov
Biskupcova 56, Jeseniova 139, Na vápence 12
A. Maršner, továrna na cukrovinky
Korunní ulice
Stavba továrny byla zahájena v roce 1897, administrativní část byla postavena roku 1913, kdy byly pro výrobu orientálních cukrovinek využity i objekty bývalé Prokopcovy strojírny. Nová skladištní budova byla postavena po roce 1922. Další rekonstrukce celého areálu byla provedena roku 1951.
Roku 1914 si firma zaregistrovala značku čokolád a cukrovinek Orion.
V létě roku 2008 byly budovy zbořeny a vyroste tu nová komerční a obytná zóna.
Alois Duda, elektrotechnická továrna
křižovatka Slezské a Chrudimské ulice
Továrna firmy Alois Duda, kde se vyráběly elektromotory a dynama, byla postavena podle projektu Rainera Grossmanna roku 1906. Další přístavba byla provedena v roce 1911. Po znárodnění byla továrna ačleněna do koncernu ČKD. V současné době je objekt upraven na obytný a komerční areál Agora Flora.
Továrna na střelné zápalky a náboje Sellier a Bellot
Jeseniova ulice č.p. 39
Výroba nábojů a a roznětek zde probíhala od poloviny 19. století. Původní areál byl tvořen samostatnými objekty, oddělenými od sebe ochrannými valy. Ve 20. letech 20. století byly vystavěny nové budovy hlavních dílen a kanceáří podle projektu Antonína Möse a Zdeňka Friče.
Výroba a pražském areálu byla ukončena roku 193, kdy byla převedena do nového provozu ve Vlašimi. Uvolněné továrny haly využila firma Jawa. V současné době jsou objekty upraveny na obytné a komerční užití.
Schimmel a Comp, továrna na éterické oleje
Husitská 55
Továrna byla postavena podle projektu Josefa Blechy roku 1893. Zvýšení komína bylo vázáno na přístavbu vedlejšího domu roku 1925. Další přestavby byly provedeny roku 1930, kdy zde byla zahájena galvanotechnická výroba Václavem Jandou a později Engebertem Schottem. Po znárodnění zde sídlil kovodělný podnik hl. m. Prahy. Dnes je většina objektů zbourána.
Vodojemy Flora
ulice Korunní, Jičínská, Slezská, Hradecká
První vodojemy pro vodu z Káraného byly postaveny podle projektu Karla Herzána ve dvou fázích v letech 1910 - 1912 a 1917. V letech 1926 - 1928 byly vybudovány další vodojemy pro vodu z podolské vodárny. Objekty jsou stále v provozu.
Městská elektrárna
Koněvova 3
Jedná se o nejstarší městskou elektárnu u nás, Do provozu byla uvedena 1. 12. 1889. Původně byla vybavena jedním ležatým parním strojem o výkonu 60 HP se dvěma dynamy a dodávala proud pro 32 obloukových lamp veřejného osvětlení. Po přestavbě na začátku 20. století zde byly instalovány dva parní stroje každý o 200 HP a jeden o 500 HP. Po přechodu rozvodné sítě na střídavý proud byla na Kostnuickém náměstí vybudována měnírna (stojí dosud). Provoz elektrárny byl ukončen roku 1926 a haly kotelny a\ strojovny byly přestavěny na městskou tržnici. Dnes zde sídlí tržnice a hudební klub Matrix.
Městské lázně
Husitská 7
Veřejné lázně s velkým bazénem, menšími bazénky a parními lázněmi byly postaveny podle projektu Jindřicha Motejla a uvedeny do provozu 1903. Jejich součástí byla i kotelna pro vytápění, ohřev vody a výrobu páry.
Dnes jsou objekty značně přestavěny, jen komín připomíná cosi industriálního.
Železniční viadukt Husitská
Most přes ulici Husitskou na trati Turnovsko - kralupsko - pražské dráhy byl dán do provozu 28. 10. 1872. V provozu byl do 1. 10. 2008, kdy bylo dáno do provozu železniční Nové spojení.
Dnes vede po bývalé trati a mostě cyklostezka.
Rudolf Stabenow, Metallwaren - Fabrik
Husitská ulice 24
Slévárna a kovovýroba se zde datuje od roku 1887, kdy byla postavena továrna staviteli V. Benešem a J. Sakařem. Z důvodu nedostatku místa byla výroba roku 1906 přenesena do Čelákovic, kde se stala základem dnešních Kovohutí a.s. Zdejší budovy byly využívány jako sklady a jedna výrobní hala byla roku 1910 přestavěna na biograf, který provozoval František Ponec. Dnes zde sídlí Taneční divadlo Ponec.
Železniční měnírna Křenovka
nad ulicí Husitskou
Měnírna Křenovka, určená pro převod třífázového střídavého proudu na stejnosměrný, byla uvedena do provozu v prosinci 1927. V současné době zde sídlí dispečink železničního uzlu Praha.
Kotelna Nemocnice Královské Vinohrady
Ruská ulice
Garáže firmy Cihelka
Strážní 6
Součástí objektu garáží firmy Cihelka byla také noclehárna řidičů, kanceláře a byt garážmistra. Dnes jsou zde sklady.
Industriální plastiky
Korunní 78