Pivovar právovárečného měšťanstva v Berouně

Stavba pivovaru probíhala v letech 1868 - 1871. Vařit pivo se zde začalo roku 1872. Provoz pivovaru byl modernizován roku 1896. Poslední várka piva byla uvařena roku 1978. Následně byly objekty využity jako stáčírna Plzeňských pivovarů a expediční sklad.

Roku 2007 byla většina budov zbourána za účelem obytné výstavby Rezidence nábřeží.

stav v roce 1900
stav v roce 2005
stav v roce 2009

Rodinný pivovar Berounský medvěd

Pivovar Berounský medvěd Václava a Hany Mayerových je umístěn v areálu bývalého cukrovaru, který stojí vedle nádraží Beroun za silničním nadjezdem do Tetína.

První zkušební várka byla uvařena na podzim roku 1998, do plného provozu byl minipivovar a restaurace uvedeny v srpnu 1999. Pivo se zde vaří klasickou metodou bez použití různých modifikovaných výtažků a podobně - slad se vyrábí v nedaleké sladovně v Suchomastech, chmel se používá v podobě hlávek. Zajímavostí je topení pod kotli, které není plynové či elektrické, ale klasické ohniště. Celá technologie je vlastně vybudována ze součástí, které měly původně skončit ve šrotu.

V současné době si můžete pochutnat v pivovarské restauraci na těchto druzích piva: světlý ležák 11´, tmavý speciál 13´, polotmavý speciál Grizzly 18´, Zlatý kůň 11´ a světlý speciál 14´.

příchod přes průmyslový areál nesmí žíznivce odradit
když projdete na nádvoří. uvidíte krásně opravenou restauraci a pivovar
varna
ležácké tanky
zátiší, či snad zápípí :-)

Použité podklady: